Eventy firmowe, takie jak spotkania biznesowe czy okolicznościowe przyjęcia, to doskonały sposób na miłe spędzenie czasu i integrację pracowników oraz partnerów biznesowych. Żeby jednak wydarzenie faktycznie odniosło sukces, nie może zabraknąć na nim jednego ważnego elementu – cateringu dietetycznego, dostosowanego do gustu i wymogów dietetycznych wszystkich pracowników.
Z tego powodu, organizując spotkanie, należy zadbać o to, by menu było zróżnicowane i uwzględniało potrzeby różnych osób. Jak to zrobić? O tym poniżej!
Jak skutecznie zbadać o potrzeby żywieniowe pracowników?
Zrozumienie potrzeb żywieniowych Twoich pracowników jest kluczowe podczas planowania firmowego cateringu. Jednym z najlepszych sposobów na poznanie potrzeb zatrudnionych osób jest przeprowadzenie badania potrzeb żywieniowych, które dostarczy Ci istotnych informacji dotyczących konkretnych diet, alergii, czy po prostu preferencji żywieniowych.
Korzystając z takich narzędzi, jak ankieta online lub bezpośrednia rozmowa (ta druga sprawdzi się w przypadku niewielkich firm), możesz zebrać szczegółowe dane dotyczące preferencji pracowników. Z ich pomocą stworzysz menu odpowiadające potrzebom wszystkich zatrudnionych osób.
To proaktywne podejście ma dwie zalety. Po pierwsze, catering firmowy z pewnością będzie kulinarnym sukcesem. Po drugie – Twoi pracownicy poczują, że firma dba o ich potrzeby i dobre samopoczucie!
Jak zaplanować menu, które zadowoli wszystkich?
Planowanie menu, które zadowoli zróżnicowane pracownicze grono, wymaga wzięcia pod uwagę różnych dietetycznych potrzeb i restrykcji. Zacznij od przygotowania kilku opcji, dopasowanych do wybranych diet, takich jak menu wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe oraz złożone z dań pozbawionych alergenów, które Twoi pracownicy wskazali podczas ankiet.
Zadbaj o to, by przygotować zróżnicowane menu. Uwzględnij w nim źródła białka (roślinne i zwierzęce), świeże warzywa, produkty zbożowe, takie jak pieczywo czy krakersy, oraz różnego rodzaju, aromatyczne sosy. Dzięki temu catering dla firm będzie inkluzywny i każdy znajdzie wśród zaproponowanych dań coś dla siebie.
Tworząc plan cateringu, trzeba również przemyśleć rozmiar porcji oraz sposób podania dań. Mniejsze porcje pozwalają uczestnikom spotkania na spróbowanie większej ilości potraw. Warto zadbać również o przygotowanie opisów posiłków, zawierających listę potencjalnych alergenów.
Jak wybrać dostawcę, który sprosta różnym wymaganiom?
Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność, że organizowany przez Ciebie event będzie sukcesem – zarówno towarzyskim, jak i gastronomicznym – warto zdecydować się na skorzystanie z usług cateringu dla firm. Na co zwrócić uwagę, wybierając dostawcę usług?
- Różnorodność oferty – upewnij się, że dostawca cateringu ma w swoim asortymencie szeroki wybór menu, w tym opcje wegetariańskie, wegańskie i te uwzględniające szczególne wymagania dietetyczne.
- Możliwość personalizacji – firma powinna być w stanie dopasować swoje jadłospis do Twoich potrzeb i preferencji.
- Wysoka jakość – sprawdź, czy catering korzysta ze świeżych, doskonałej jakości produktów.
- Rzetelność i punktualność – zapoznaj się z opiniami na temat wybranego dostawcy, dzięki temu z łatwością ocenisz, czy firma spełnia Twoje standardy współpracy.
- Adekwatna cena – koszt usługi powinien być adekwatny do jakości oferowanych potraw oraz zakresu usług.
Skupiając się na tych cechach, możesz mieć pewność, że wybór dostawcy usług cateringowych będzie trafiony!
Jak uwzględnić kulturowe i religijne preferencje w menu?
Jeśli organizujesz imprezę dla firmy zatrudniającej obcokrajowców, w tym osoby różnych wyznań, koniecznie uwzględnij ich kulturowe preferencje, planując menu. Również w tym przypadku warto zebrać informacje dotyczące specyficznych wymagań dietetycznych, takich jak kuchnia koszerna, halal czy wegańska.
W drugiej kolejności, wybierając dostawcę cateringu firmowego, upewnij się, że ma on doświadczenie w obsłudze tego typu imprez i wie, jak przygotować jadłospis, biorąc pod uwagę kulturowe i religijne preferencje pracowników. Dzięki temu unikniesz kłopotliwej sytuacji.
Jak monitorować zadowolenie pracowników i udoskonalać ofertę?
Po imprezie warto sprawdzić, czy pracownikom przypadła do gustu oprawa kulinarna eventu. Monitorowanie zadowolenia jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na doskonalenie oferty oraz dostosowanie ją do zmieniających się preferencji usługobiorców.
Zacznij od zebrania opinii na temat menu oraz poproś, by pracownicy podzielili się sugestiami dotyczącymi ewentualnych zmian. Następnie przeanalizuj uzyskane informacje. Sprawdź, które kwestie wymagają poprawy lub zmian. Na koniec przedyskutuj z dostawcą cateringu dla firm wszystkie aspekty poruszone przez pracowników i sprawdźcie, jak możecie uwzględnić je podczas kolejnych imprez.
Dzięki tym działaniom organizowane przez Ciebie eventy z pewnością będą odnosić sukcesy, a dla Twoich pracowników będą miłymi i wyczekiwanymi wydarzeniami!
Przeczytaj także:
Jak wybrać smaczny i profesjonalny catering konferencyjny?