Ile kosztuje catering?

Rozważasz wynajęcie cateringu, ale nie wiesz, ile to kosztuje? Odpowiedź, jak w większości tego rodzaju przypadków, brzmi: „To zależy”. Od czego? Oczywiście od rodzaju wybranego cateringu, a także okazji, na którą jest zamawiany. Ceny cateringu, który ma pełnić funkcję diety pudełkowej, zaczynają się już od 30 złotych za dzień.

W przypadku cateringu na imprezy rodzinne, takie jak komunie czy chrzciny, ceny zaczynają się od 50 zł za osobę, ale tutaj również dużo zależy od wybranego menu, liczby gości oraz zakresu usług świadczonych przez firmy cateringowe. Niektóre restauracje, jak na przykład Wilga, mają w ofercie kompleksową obsługę przyjęcia. Najlepiej zatem ustalać cenę indywidualnie.

Cena cenie nie równa

 

Szukając cateringu nie warto decydować się na najtańszą opcję. Firma musi zamówić produkty, przygotować wybrane potrawy, zapakować, a kurier ma obowiązek dostarczyć je pod wskazany adres. To sprawia, że cena wynosząca 30 złotych za dzień może wydawać się co najmniej podejrzana.

Na początku warto również wypróbować kilka firm cateringowych i sprawdzić, która z nich najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Konkurencja na rynku jest na tyle duża, że z pewnością znajdziesz dostawcę spełniającego wszystkie Twoje wymagania. Warto przy tym zwracać uwagę na to, czy firma realizuje specjalne zamówienia. Przykładowo catering Wilga ma w swojej ofercie dietę bezglutenową czy menu dla osób cierpiących na alergie pokarmowe.

wilga catering banner

Jakość i profesjonalizm

Nie bez znaczenia są również referencje. Oczywiście każdy kiedyś zaczynał, ale dobre opinie klientów świadczą o wysokiej jakości i profesjonalizmie.