Jak zorganizować komunie? Nasze wskazówki

Jak zorganizować komunie? Nasze wskazówki

Pierwsza komunia dziewczynka

Pierwsza Komunia Święta to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka. Dlatego warto odpowiednio uczcić ten szczególny dzień. Wielu rodziców decyduje się na zorganizowanie przyjęcia komunijnego dla rodziny. Taka impreza to doskonała okazja, żeby spotkać się w gronie najbliższych i uczynić dzień Pierwszej Komunii jeszcze bardziej wyjątkowym.

Dlatego zanim przystąpimy do spraw organizacyjnych, powinniśmy wszystko dokładnie zaplanować. Przede wszystkim sprawdźmy nasz budżet i zobaczmy, jaką kwotę możemy przeznaczyć na imprezę. Poza tym sporządźmy listę gości, która pozwoli nam ustalić, ile osób będzie brało udział w przyjęciu.

 

Pomysły

Pomysłów na Pierwszą Komunię nie brakuje. W Internecie łatwo znaleźć inspiracje dotyczące zarówno wyboru prezentów, jak i komunijnej kreacji dziecka czy w końcu organizacji imprezy, nie wspominając już o dekoracjach czy zaproszeniach. Dobrym pomysłem jest wybranie kilku propozycji i zdanie się na gust naszego malucha. Pamiętajmy, że Pierwsza Komunia to wydarzenie, w którym nasze dziecko powinno być na pierwszym miejscu.

Wybór zaproszeń czy kwiatów na stół nie jest  sprawą kluczową dla powodzenia imprezy, a sprawi, że dziecko poczuje się naprawdę wyjątkowo. Co do przyjęcia, do wyboru mamy kilka opcji. Jeżeli prognozy pogody na dzień Pierwszej Komunii są dobre, warto rozważyć przyjęcie w ogrodzie. Popularnością cieszą się również przyjęcia w domu i restauracji.

Obiad komunijny

Komunia w restauracji czy w domu?

Przyjrzyjmy się bliżej dwóm ostatnim rozwiązaniom. Dużo osób zadaje sobie pytanie, czy lepiej zorganizować komunię w restauracji czy w domu? Obie opcje mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Przyjęcie komunijne w restauracji będzie wymagało od nas mniej wysiłku – musimy jedynie zarezerwować salę oraz wybrać menu. Jest to jednak zdecydowanie droższe rozwiązanie, niż przyjęcie komunijne w domu.

Z drugiej jednak strony komunia w domu, chociaż bardziej ekonomiczna, wiąże się z dużym stresem. Musimy przygotować dom na przyjęcie gości oraz przyszykować wszystkie specjały i dekoracje, które uświetnią komunijny stół, nie wspominając już o posprzątaniu po całej imprezie. To sprawia, że wiele osób decyduje się na rozwiązanie pośrednie, jakim jest zamówienie cateringu.

 

Wskazówki doboru menu i dań

Wybór odpowiedniego menu na komunię też nie jest łatwą sprawą. Zadowoleni powinni być zarówno starsi, jak i młodsi goście. Dlatego w większości przypadków na stołach wciąż królują tradycyjne potrawy, znane i lubiane przez wszystkich uczestników. Warto jednak zadbać o to, żeby komunijny obiad nieco różnił się od tego codziennego.

Wielu rodziców decyduje się na zamówienie niewielkich przystawek, po których następuje dwudaniowy obiad. W jego skład najczęściej wchodzi zupa, ziemniaki w różnej formie i kilka mięs do wyboru oraz surówki. Deser to najczęściej piękny tort komunijny, a do tego lody lub niewielkie ciasteczka.

 

Catering na komunię świętą banner

Catering Wilga

Planowanie komunijnego menu to spore wyzwanie, dlatego chętnie Ci w nim pomożemy! Catering Wilga obsługuje również przyjęcia komunijne – zarówno te organizowane w domu, jak i w restauracjach. Korzystając z naszych usług możesz mieć pewność, że impreza odniesie całkowity sukces! Skontaktuj się z nami, z chęcią przedstawimy Ci naszą ofertę.