Jak wybrać menu i dania na chrzciny?

Każda większa uroczystość rodzinna wiąże się z organizacją przyjęcia dla kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu osób i chrzciny nie są tutaj wyjątkiem! Wprowadzenie maleństwa do wspólnoty chrześcijańskiej i nadanie mu imienia to wyjątkowy dzień, który warto uczcić w gronie najbliższych, oraz okazja do przedstawienia nowego członka rodziny tym osobom, które jeszcze nie miały okazji poznać Waszej pociechy.

Dlatego warto zadbać o odpowiednią oprawę tego szczególnego dnia. Ważnym punktem każdego przyjęcia jest oczywiście menu. Jak skomponować jadłospis z okazji chrzcin w taki sposób, żeby wszyscy goście – zarówno ci młodsi, jak i nieco starsi, byli zadowoleni? Wbrew pozorom, to wcale nie takie trudne!

Nasze propozycje

Zwłaszcza, jeśli zdecydujecie się na skorzystanie z usług restauracji Wilga. W naszym lokalach mamy spore doświadczenie w przygotowywaniu imprez rodzinnych, dzięki czemu możemy pochwalić się dużą wiedzą na temat gustów zapraszanych gości, jak i obowiązujących trendów w gastronomii.

Z radością pomożemy Wam wybrać przystawki, dania główne oraz desery, a także doradzimy, co zrobić, żeby zaproszone na chrzciny maluchy nie marudziły przy stole. Oprócz tego przygotujemy dla Was przykładowe menu, dzięki czemu sami będziecie mogli podjąć ostateczną decyzję i wybrać dania najbardziej zgodne z Waszymi upodobaniami.

W domu czy w restauracji?

Sporym dylematem podczas organizacji chrzcin bywa wybór miejsca, w którym ma się odbyć impreza. Jeszcze do niedawna tego rodzaju przyjęcia miały miejsce w domu, ale wielu rodziców coraz częściej docenia wygodę, jaką jest możliwości wynajęcia lokalu. W restauracji młodzi rodzice mogą liczyć na pełną obsługę, a w domu trudno całkowicie uniknąć przygotowań.

Z drugiej jednak strony dom to środowisko doskonale znane dziecku, a – zwłaszcza zimą – częste zmienianie pomieszczeń może nie być dobre dla maleństwa. Niezależnie od podjętej decyzji, warto rozważyć nasze restauracje. Nasz catering oferuje kompleksową obsługę przyjęć, a nasze restauracje – udogodnienia w postaci pokoi dla matek i dzieci oraz kącików zabaw.

Więcej na ten temat wyboru lokalu na chrzciny przeczytasz na naszym blogu: Chrzciny w domu czy w restauracji?

Zasady i dobór przekąsek

Jakie zasady rządzą doborem menu na chrzciny? Wbrew pozorom, nie różnią się one zbytnio od tradycyjnych sposobów komponowania menu na uroczyste wydarzenia. Posiłek powinien zacząć się od niewielkich przystawek, następnie gościom zostaje podany dwudaniowy obiad. Na pierwsze danie zupa, a na drugie mięso z dodatkami w postaci surówek oraz ziemniaków.

Ważnym punktem chrzcin jest oczywiście deser, a zwłaszcza elegancki tort przygotowany specjalnie na tę okazję. Oprócz tortu warto podać gościom również lekki deser, jak na przykład galaretkę, panna cottę lub – latem – pucharek z lodami. Na stole nie powinno zabraknąć też kilku rodzajów napoi, a także kawy i herbaty.

Catering na chrzciny w Warszawie – sprawdź naszą ofertę!

Jeżeli szukacie sprawdzonego cateringu na imprezę rodzinną, sprawdźcie naszej ofertę! Na stronie internetowej cateringu Wilga znajdziecie dokładne informacje oraz nasze dane kontaktowe. Oprócz tego będziecie mogli zapoznać się z opiniami naszych klientów. Zapraszamy do współpracy!