Pomysły na imprezy urodzinowe dla dzieci

Urodziny to bardzo ważny dzień w życiu każdego człowieka. Ze zdecydowanie większym entuzjazmem świętują go oczywiście dzieci, dla których każda dodatkowa świeczka na torcie jest powodem do dumy. Jak zorganizować niezapomniane urodziny dla dziecka? Zrobić jedną wspólną imprezę, czy osobne przyjęcia – dla najbliższej rodziny i dla znajomych solenizanta? Wynająć restaurację, czy postawić na spotkanie w domu i catering urodzinowy?

Najważniejszy jest pomysł!

Organizacja urodzin dziecka to spore wyzwanie, zwłaszcza w obliczu niezliczonych możliwości na uatrakcyjnienie tego wyjątkowego dnia. Możemy zdecydować się na imprezę tematyczną, którą poprowadzimy sami lub zrobią to za nas profesjonalni animatorzy. Tematem przewodnim mogą być ulubione dziecięce bajki lub cokolwiek innego, np. bardzo modne obecnie eksperymenty i doświadczenia, tańce, czy sport. Wybierając tematyczne urodziny, postarajmy się jak najlepiej dopasować je do aktualnych zainteresowań dziecka. Możemy też zaplanować całą imprezę wspólnie, pozwalając solenizantowi na współdecydowanie o najważniejszych kwestiach dotyczących jego święta. Jeżeli zaplanowaliśmy przyjęcie tematyczne, na którym mile widziane będą odpowiednie stroje – nie zapomnijmy poinformować o tym naszych gości (najlepiej zrobić to w zaproszeniach)!

Wiek dziecka a organizacja urodzin

Przyjęcia dla roczniaków, dwulatków i trzylatków to najczęściej niewielkie uroczystości z udziałem najbliższej rodziny. Na organizację urodzin dla dziecka i jego rówieśników warto poczekać do 4 / 5 roku życia. W wieku przedszkolnym dziecko ma już najczęściej grupkę kolegów i koleżanek, z którymi dobrze się dogaduje i lubi się bawić (najczęściej jest grupa przedszkolna lub tzw. „znajomi z piaskownicy”). Lepiej zorganizować mniejsze przyjęcie, z niewielką liczbą dziecięcych gości, z którymi nasze dziecko dobrze się dogaduje niż wielką imprezę, podczas której będziemy musieli gasić koleżeńskie pożary. Szukając informacji o organizacji urodzin dla dzieci można spotkać się z zasadą, że liczna gości powinna być równa liczbie lat solenizanta, co oznacza, że na przyjęcie pięciolatka zapraszamy 5 jego kolegów lub koleżanek.

Zabawy i atrakcje urodzinowe dla dzieci

Zabawy i atrakcje, które zaplanujemy na przyjęcie urodzinowe mogą nawiązywać do tematu przewodniego imprezy lub mieć charakter uniwersalny. W każde urodziny dla dzieci doskonale wpiszą się różnego rodzaju dmuchańce (dmuchane zamki, zjeżdżalnie i place zabaw), gigantyczne bańki mydlane, skręcanie balonów, malowanie twarz i robienie dziecięcych tatuaży. Pamiętajmy o dopasowaniu atrakcji do wieku dzieci oraz liczby gości. Zabawy nie powinny być ani za łatwe, ani za trudne, a wszelkie dodatkowe niespodzianki charakteryzować się odpowiednią przepustowością (każde dziecko powinno mieć możliwość skorzystania z każdej atrakcji).

Jak wybrać miejsce na urodziny?

Wszystko zależy od charakteru zaplanowanej imprezy, liczby gości oraz naszych warunków lokalowych. Jeśli mamy dom jednorodzinny z ogrodem, bez większego problemu możemy pomyśleć o zorganizowaniu przyjęcia urodzinowego u siebie – zarówno tego dla najbliższej rodziny, jak i dla rówieśników dziecka. Z kolei mieszkanie może okazać się zbyt ciasne, by większa grupa dzieci mogła się swobodnie pobawić i skorzystać z jakichkolwiek dodatkowych atrakcji. Alternatywą dla domu jednorodzinnego i mieszkania może być restauracja lub dowolna sala zabaw, posiadająca w ofercie organizację tego typu imprez. Bez względu na ostateczną decyzję co do miejsca organizacji urodzin – zadbajmy o dekoracje, które sprawią, że przyjęcie będzie miało odświętny i spersonalizowany charakter.

Zamówić catering czy przygotować jedzenie we własnym zakresie?

Bardzo ważnym aspektem każdego przyjęcia urodzinowego (bez względu na wiek i liczbę gości oraz miejsce, w którym będzie się ono odbywać) jest oczywiście jedzenie. Musi być smacznie i zdrowo, różnorodnie (żeby każdy znalazł w urodzinowym menu coś dla siebie), no i podane na czas. Jeśli mamy zacięcie kulinarne – możemy zdecydować się na samodzielne skomponowanie menu i przygotowanie wszystkich potraw. Zdecydowanie łatwiejszym rozwiązaniem jest jednak zamówienie cateringu urodzinowego. Dzięki tej opcji zyskujemy nie tylko więcej czasu dla gości, ale również zaoszczędzamy sobie sporo niepotrzebnych nerwów: czy aby nie przypalimy, czy nie przesolimy, czy zdążymy podgrzać, czy nie zdąży wystygnąć… Oczywiście najważniejszym punktem urodzinowego menu jest tort – nie zapomnijmy o wcześniejszym zamówieniu odpowiedniego wypieku!

Oferta w Warszawie

wilga catering banner

Firma Wilga Catering to świetna propozycja dla wszystkich tych, którym zależy na doskonałym jedzeniu urodzinowym. W ofercie Wilgi znajduje się m.in. organizacja urodzin w jednej z trzech firmowych restauracji zlokalizowanych w Warszawie (Pierwsza Liga, Bagatela i Bistro Trójka) oraz catering urodzinowy. RestauracjeWilgi to idealne miejsce na organizację przyjęcia urodzinowego dla rodziny lub przyjaciół oraz np. osiemnastki. Z kolei catering urodzinowy daje możliwość zaproponowania gościom imprezy urodzinowej najwyższej jakości, smacznego i różnorodnego jedzenie – bez względu na to, gdzie ostatecznie będzie się ono odbywało. Wilga Catering dowozi zamówione potrawy pod wskazany adres, gwarantując ich świeżość i odpowiednią temperaturę podczas podawania. Dzięki tej opcji nie pozostanie Państwu nic innego, jak tylko – bawić się razem z gośćmi.