Napoje na wesele – catering

Napoje na wesele catering

Żadne wesele nie może obejść się bez napojów, zarówno tych bezalkoholowych, jak i nieco mocniejszych trunków. Czasy, kiedy dominującym alkoholem na weselu była wódka, również już dawno minęły. Obecnie w dobrym tonie jest zapewnić gościom wybór, tak żeby każdy znalazł na stole napój dopasowany do swoich preferencji.

Z drugiej jednak strony zakup napojów na wesele to spory wydatek. Zwłaszcza jeśli planujemy dodatkowe atrakcje w stylu drink baru z barmanem przygotowującym drinki na zamówienie. Jak zamówić alkohole i napoje na wesele tak, żeby goście byli zadowoleni, a przy tym nie zbankrutować? Wbrew pozorom, to wcale nie takie trudne.

napoje na wesele banner

Jak dobrać i gdzie zaopatrzyć się w napoje?

Przede wszystkim warto dopasować napoje do serwowanych potraw. Jeżeli zdecydujemy się na wołowinę, na stole nie powinno zabraknąć czerwonego wina, a jeżeli na drób lub rybę – wina białego. Oprócz tego warto mieć na uwadze, że goście zazwyczaj wolą wina półsłodkie lub słodkie, dlatego lepiej ograniczyć ilość wytrawnych trunków.

Druga sprawa to wódka – tego napoju alkoholowego nie powinno zabraknąć na żadnym polskim weselu. W przypadku wódki wybór odpowiedniej marki bywa sporym problemem. Jeżeli zatem chcielibyśmy odciążyć plan weselnych przygotowań, w napoje najlepiej zaopatrzyć się w sprawdzonym cateringu, jak Wilga catering działający na terenie Warszawy i okolic. Dzięki naszemu doświadczeniu w obsłudze imprez możesz mieć pewność, że zarówno Ty i jak Twoi goście będziecie zadowoleni!

Jak obliczyć zapotrzebowanie na napoje?

Kolejnym wyzwaniem, przed którym może stanąć młoda para, jest obliczenie zapotrzebowania na napoje. Pomoże nam w tym specjalny kalkulator dostępny online, przy pomocy którego szybko można obliczyć, ile trunków oraz napojów bezalkoholowych będziemy potrzebować.