Firmowa impreza plenerowa – na co należy zwrócić uwagę?

Firmowa impreza plenerowa – na co należy zwrócić uwagę?

Plenerowa impreza integracyjna dla pracowników firmy oraz ich rodzin wymaga bardzo starannego przygotowania. Najczęściej tego rodzaju imprezy przygotowuje się latem, kiedy sprzyjająca pogoda umożliwia integrację na świeżym powietrzu, a zatrudniony do opieki nad dziećmi animator ma duże pole manewru. Jest jednak i druga możliwość: organizacja imprez plenerowych dla miłośników survivalu. Paintball w gęstym lesie w czasie deszczu? Klasyczny obóz przetrwania w 24 godziny? Czemu nie! Wszystko zależy od rodzaju imprezy, od ilości i wieku uczestników oraz od celu spotkania. Nad wszystkim, oczywiście, powinien panować lider grupy, którego nadrzędnym celem pozostaje integracja, uprzyjemnienie czasu swoim współpracowników oraz jeszcze silniejsze związanie ich z firmą.

Imprezy firmowe na świeżym powietrzu zawsze mają mniej formalny i mniej zobowiązujący charakter od tych organizowanych w restauracji czy hotelu. Zapewnienie wszystkim uczestnikom komfortowych warunków integracji – miejsca do siedzenia, zadaszenia od słońca/deszczu, dobrego jedzenia – dobrze nastraja i dorosłych, i dzieci, co niejednokrotnie skutkuje cykliczną organizacją tego rodzaju imprez. Wszyscy dopytują się, kiedy następne spotkanie…

Dobrym pomysłem jest zaproszenie pracowników z rodzinami

Imprezy plenerowe u mamy albo u taty w pracy zawsze są dla dzieci radosną odskocznią od codziennej rutyny. Mało tego – dzieciaki nareszcie mogą dowiedzieć się czegoś więcej o specyfice pracy rodziców, poznać ich znajomych i, co tu dużo mówić, poczuć się dumne, że mama i tata pracują w miejscu, które przygotowuje tak atrakcyjne imprezy. Imprezy firmowe często wiążą się dla dzieciaków z konkursami, nagrodami, firmowymi gadżetami. Dorośli integrują się między sobą, dzieci między sobą. Takie imprezy firmowe dowodzą pracownikom, że ich życie pozapracowe jest dla pracodawcy równie ważne jak życie biurowe. Że idea work-life-balance jest w firmie respektowana i nikt nie postrzega pracowników wyłącznie jako trybików w maszynie. Kiedy na imprezie integracyjnej pojawiają się z rodzinami pracownicy różnych szczebli, dowodzi to, że team jest zgrany i dobrze zorganizowany.

Catering impreza plenerowa

Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej firmy cateringowej

Jedną z większych przyjemności podczas plenerowej imprezy integracyjnej jest smaczne jedzenie. Dlatego wybranie odpowiedniej firmy cateringowej powinno być jednym z głównych punktów planu. Obok tradycyjnego szwedzkiego stołu można pomyśleć o wspólnym grillowaniu czy ognisku z kociołkiem i kiełbaskami na patyku. Najważniejsze, żeby firma cateringowa zajęła się całą logistyką przedsięwzięcia. Organizacja imprez integracyjnych z udziałem dzieci to także konieczność zapewnienie dużej ilości przekąsek, soków czy owoców. Sprawna firma cateringowa zadba też o stosowną ilość plastykowych sztućców czy papierowych naczyń – podczas grilla czy ogniska to najlepsze możliwe rozwiązanie.

Dobrze przygotowana impreza plenerowa może być udana nawet zimą

Organizacja imprez firmowych w plenerze możliwa jest także zimą. Wyjazd na narty czy kulig połączony z ogniskiem to wielka frajda dla dorosłych i dla dzieci. Zimowe wyjazdy integracyjne dla firm to często szusowanie na nartach oraz odpoczynek w hotelu z atrakcyjną strefą SPA. W dobrym hotelu dostępne są oczywiście animacje dla najmłodszych, stąd integracja może odbywać się w obu grupach wiekowych – dorośli i dzieci nie wchodzą sobie w drogę. Wśród klasycznych metod team buildingu pojawić się mogą także jazda na skuterach, budowanie igloo, rzeźbienie w bryłach lodu czy snowtubing.

Imprezy plenerowe w Warszawie latem albo w Zakopanem zimą – każdy koncept jest dobry, pod warunkiem, że impreza zostanie perfekcyjnie zaplanowana. Warto doceniać więziotwórczą moc firmowych imprez integracyjnych. W małych firmach i pokaźnych korporacjach to wciąż najlepszy sposób na podtrzymanie przyjacielskich relacji w zespole pracowników. A im lepsza atmosfera w zespole, tym efektywniej rozwiązuje się wszystkie problemy i tym bardziej kreatywnie podchodzi do kolejnych wyzwań.

Więcej na temat organizacji imprez firmowych przeczytasz na naszym blogu: Najlepsze miejsca na firmową imprezę integracyjną