Czym się kierować wybierając catering na imprezę firmową?

Czym się kierować wybierając catering na imprezę firmową?

Imprezy firmowe to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych sposobów na zintegrowanie pracowników i pracodawcy. Na tego typu spotkaniach bardzo często pojawia się catering.

Ta forma usług gastronomicznych stała się na tyle modna, że oferują je nie tylko restauracje, ale też wyspecjalizowane firmy cateringowe. I tu pojawia się pytanie: jaki catering wybrać na firmowe spotkanie?

Wybierając catering należy wziąć pod uwagę to, gdzie impreza będzie organizowana

Pierwsza i najważniejsza kwestia dotycząca cateringu, którą należy wziąć pod uwagę to to, gdzie będzie się odbywać planowane spotkanie. Ma to być impreza integracyjna w jakimś klubie? A może impreza plenerowa? Planujemy firmową konferencję z małym posiłkiem w Sali konferencyjnej hotelu? A może chcemy zorganizować spotkanie biznesowe w miejscu pracy? Więcej o wyborze miejsca przeczytasz na naszym blogu: Najlepsze miejsca na firmową imprezę integracyjną 

Impreza w restauracji

Jeżeli naszą firmową imprezę planujemy zorganizować w restauracji, warto wybrać taką, która oferuje bogate menu cateringowe w przystępnej cenie. To szczególnie istotne, jeśli na spotkaniu będzie dużo osób o różnych gustach kulinarnych. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że zbyt rozbudowane i zróżnicowane menu może niestety przełożyć się na jakość potraw.

Impreza w miejscu pracy

Jeżeli planujemy kameralne spotkanie w miejscu pracy, wybierzmy lokalną firmę cateringową dostarczającą jedzenie pod wskazane miejsce. W tym wypadku warto postawić na zimneprzekąski aniżeli ciepłe dania obiadowe z bardzo prostej przyczyny – nie będą one przyrządzane na bieżąco, a co za tym idzie, po godzinie lub dłuższym czasie stracą na smaku i jakości.

Impreza w plenerze

Catering na imprezę plenerową będzie się różnić od cateringu na imprezy w lokalu. Po pierwsze, firma cateringowa nie ma możliwości na bieżąco przyrządzać dań i nam ich dostarczać. Warto więc pomyśleć o menu grillowym. To dobre rozwiązanie, by uzyskać smak, świeżość i wysoką jakość przekąsek.

Warto sprawdzić smak potraw przyrządzanych przez firmę cateringową

Gdy uprzednio sprawdzimy sami, jak smakują potrawy wybranej przez nas firmy cateringowej,unikniemy niedomówień i przykrych niespodzianek.

Dobrym pomysłem jest sprawdzenie opinii o firmie

W dobie Internetu poznanie opinii na każdy temat nie sprawia najmniejszych kłopotów.Sprawdzenie najnowszych opinii o interesującej nas firmie cateringowej pomoże nam na starcie odrzucić te, które nie cieszą się zaufaniem. To znacznie ułatwi dokonanie wyboru.

Cena nie może być jedynym kryterium wyboru

Najniższa cena, choć może być kusząca, kryje za sobą wiele niebezpieczeństw. W wypadku cateringu najczęściej są to dania niskiej jakości przygotowywane z półproduktów, aby dłużej zachowały świeży wygląd. Dlatego lepiej wybrać coś pomiędzy – nie najtańszego, ani nie najdroższego. W połączeniu ze wszystkimi podanymi wskazówkami z pewnością uda nam się wybrać najlepszy catering na imprezę firmową.