Chrzciny w domu czy w restauracji?

Jeszcze całkiem niedawno chrzciny były uroczystością organizowaną w domowym zaciszu. Jednak ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się przyjęcia w restauracjach. Wynajmowanie sali w lokalu ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Podobnie zresztą spotkania w domu. Które z tych rozwiązań jest lepsze?

To oczywiście zależy od samych rodziców. Organizując przyjęcie z okazji chrzcin warto rozważyć wszystkie plusy i minusy obu opcji, a następnie wybrać tę, która najbardziej będzie Wam odpowiadać. Nie warto przy tym kierować się opiniami krewnych i znajomych – w końcu to tylko i wyłącznie Wy będziecie odpowiedzialni za organizację oraz przebieg uroczystości.

Argumenty za i przeciw

Za zorganizowaniem przyjęcia w domu przemawia przede wszystkim łatwy dostęp do wszystkich rzeczy, które mogą się okazać przydatne przy małym dziecku. W domu niemowlę ma swoje łóżeczko i zabawki, dzięki czemu nie musicie martwić się o to, co spakować do torby maleństwa oraz czy w restauracji będzie łazienka z przewijakiem lub spokojny kącik, w którym dziecko będzie mogło się zdrzemnąć.

Z drugiej jednak strony zorganizowanie przyjęcia w domu, nawet jeśli jest to obiad dla najbliższych, wymaga ogromnego nakładu pracy. Jeżeli więc jesteście skazani wyłącznie na siebie, może się okazać, że lepszym wyborem będzie restauracja, w której o jedzenie, obsługę przyjęcia i komfort gości zatroszczą się pracownicy.

Zamówienie cateringu czy przygotowanie własne?

Nie oznacza to jednak, że organizacja przyjęcia w domu musi oznaczać ciężką pracę i stres. Jeżeli z jakiś względów bardziej pasuje Wam zacisze własnych czterech kątów, na przykład marzy Wam się przyjęcie w ogrodzie lub nie chcecie narażać maleństwa na stres, zawsze można skorzystać z usług firmy cateringowej.

Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i pozwala znacznie ograniczyć problemy związane z organizacją imprezy w domu. Dzięki cateringowi odpadają Wam zakupy i gotowanie, a co więcej jedzenie zostanie dostarczone pod wskazany przez Was adres! Niektóre firmy cateringowe oferują również pełną obsługę imprezy. Warto rozważyć tę opcję, jeśli planujecie większe przyjęcie.

Przygotowanie dań i menu

Kolejną zaletą skorzystania z catering na chrzciny jest przygotowanie menu oraz wybranych dań. Decyzja należy do Was, jednak przy komponowaniu menu możecie liczyć na wsparcie doświadczonych pracowników firmy, którzy doskonale wiedzą, jakie zestawy są najbardziej popularne oraz co smakuje gościom.

Jeśli chodzi o samo gotowanie, tutaj również czeka na Was pełen profesjonalizm. Restauracje prowadzące usługi cateringowe zatrudniają profesjonalnych kucharzy co daje Wam gwarancje, że przygotowane potrawy będą wyborne oraz oczywiście dostarczone na czas.

Ceny organizacji chrzcin

Koszty organizacji chrzcin są bardzo zróżnicowane, Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości oraz wybranego menu. Jeżeli przypadło Wam do gustu takie rozwiązanie i rozważacie wynajęcie cateringu, zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Wam propozycje menu oraz cennik usług.